Модната формула на Џенифер Анистон, кралицата на минималистичкиот стил: Овие две работи никогаш не би ги носела! (ФОТО)

Актерката Џенифер Анистон (51) скоро секогаш е на листата на најдобро облечени жени во Холивуд.

Иако модните комбинации што ги носеше нејзината телевизиска хероина Рејчел Грин во „Пријатели“ сè уште се голем хит, со оглед на големото враќање на 90-тите на модната сцена, Џенифер вели дека од тоа период не може да поднесе две работи.

Facebook

„Очилата за сонце како оние од „Матрикс“ со тенки рамки или ленонки никако не се мој стил и тоа никогаш не би го носела. Исто така не ми се допаѓа и руменило во темни тонови“, открива актерката која преферира дискретна шминка.

Facebook

Иако понекогаш модните критичари ѝ замеруваат на стилската „сигурност“, да не кажеме некреативност, Џенифер Анистон има своја модна формула, на која ѝ е верна со години, па токму тоа е причината поради која ја сметаат за една од модните икони на ѕвезденото небо во Холивуд.

Прочитајте и...  Решение за проблемот со алергискиот ринитис: Направете лек против кивавица
Facebook

Убавата русокоса претпочита да носи класични, модели на кои не им поминува модата, кои не подлежат на модните трендови, а одлика на нејзиниот стил е класиката која вклучува многу неутрални бои и женствени кроеви кои одговараат на фигурата, без претерано играње на картата на сексапилот.

Facebook

Анистон во својата гардероба има и класични сакоа кои на секој стајлинг му даваат доза на софистицираност, а одлично изгледаат во комбинација со фармерки и патики.

Facebook

Атрактивната актерка добро е позната и по својата љубов кон црните фустани кои обожава да ги носи на црвениот тепих, а сака и модели од кожа. Секако, од црна кожа, затоа што таа е една од најомилените бои на Џенифер Анистон.

Прочитајте и...  Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна среќа! (ВИДЕО)
Instagram
Instagram

Актерката никогаш нема да ја видиме во облека со впечатливи бои или дезени, а обично се држи до неутрални нијанси, како што се: бела, кафена, темносина или сива.

Прочитај повеќе

Мислела дека ја болат бубрезите, а таа всушност се пораѓала

Слободен печат

Една од најзгодните жени во светот го покажа трудничкото стомаче (ФОТО)

Слободен печат

Има четири години, а веќе знае три јазици и е почесен член на Менса

Слободен печат

Еден од најмоќните луѓе во светот на шоубизнисот три години нема мобилен телефон

Слободен печат

Проблеми за филмската индустрија, се забранува снимањето на љубовни сцени

Слободен печат

Чоколаден капучино колач со јагоди

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сања и Ирис, дуо „Инфинитас“: Разновидноста ги прави нештата попривлечни и интересни

Јасмина Кантарџиева Димков

Имате проблем со акни на грбот? Проверете дали и вие ја правите оваа грешка

Слободен печат

Решение за проблемот со алергискиот ринитис: Направете лек против кивавица

Слободен печат

Хороскоп за 28 мај, четврток – Погледнете што велат ѕвездите за денес

Слободен печат

Виц на денот – Број

Слободен печат

Манекенката Софија Ричи ја прекина врската со поранешното момче на Кортни Кардашијан!

Слободен Печат