15 C
Скопје

Модна дипломатија на дело: Џил Бајден испрати силна порака со овој изглед

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, ја даде својата последна изјава во вторникот во Делавер пред да се упати кон Вашингтон со неговата сопруга, првата дама, Џил Бајден, пред церемонијата на инаугурацијата.

Profimedia
Profimedia

Неговиот емотивен говор, во кој им се заблагодари на пријателите и семејството за нивната поддршка во текот на годините, беше поддржан од 69-годишната Џил Бајден која се одлучи за модна комбинација во доминантна виолетова боја.

Profimedia
Profimedia

Во политиката, виолетовата боја често се смета дека е симбол на единството затоа што ги комбинира црвениот мотив на Републиканската партија и сината боја на Демократската партија кои кога ќе се соединат како основни бои ја креираат виолетовата боја. Виолетовата нијанса во политичкиот контекст, многумина ја толкуваат и како поддршка на женското право на глас.

Instagram
Instagram

Џил се одлучи за во елегантен виолетов модел на палто до колена со фустан кои совршено одговараа на ракавициte во јоргован боја и цветната заштитна маска. Како што се испостави, станува збор за парчиња облека потпишани од дизајнерот Џонатан Коен со седиште во Њујорк, а на нив им се придружи и торба потпишана од брендот Тајлер Елис во светло виолетова нијанса.

За да ја смири доминацијата на моќните нијанси на виолетова боја, Џил Бајден го заокружи изгледот со неутрални салонки со потпис на познатиот малезиски дизајнер на обувки Џими Чу.

 

Поврзани вести

Повеќе од три милиони „лајкови“ за Бијонсе: Пејачката воодушевува со своето тело во проѕирен комбинезон

Слободен печат

Семејни дискусии: Препорачливо е да се прескокнат овие теми на разговор со вашите родители

Слободен печат

ВИДЕО: Невеста на која ни Џулија Робертс не ѝ е рамна! Кажа „не“ и побегна, а младоженецот ја гаѓаше со чевелот!

Слободен печат

ФОТО | Кралицата Летиција во фустан стар 15 години: Сè уште совршено ѝ стои!

Слободен печат

ФОТО | Ана Ивановиќ објави фотографија со својата мајка: Фановите воодушевени

Слободен печат

Наташа од Гевгелија ја победи зависноста од хероин од тинејџерскиот период и сега е успешна жена, сопруга и мајка на три деца: Од дното повторно до врвот со мали чекори и упорност

Мими Стојановска

Остави Коментар