Моделирани избори – Слободен печат
ВестиМакедонија

Моделирани избори

Во утрешниот број на изданието на „Слободен печат“ читајте:

Во викенд бројот на печатеното издание на „Слободен печат“ прочитајте за моделираните избори.

Иницијативата за една изборна едница вчера поднесе два предлога за измени и дополнувања на Изборниот законик. Во првиот предлог се бара да се направи промена од шест изборни единици на една изборна единица, а во вториот да се внесат отворени листи на локалните избори.

Во новиот број на печатеното издание на „Слободен печат“ читајте и за новиот закон. Кој крене рака на жена, лета од куќата, дури и да е негова.

Прочитајте ја и анализата за Макрон. Францускиот претседател ги „здрви“ НАТО и ЕУ, но малку омекна за Македонија.

Видете ги и колумните на Мирослав Грчев, Кристофер Хил, Сашо Орданоски, Бранко Тричковски, Ненад Јовановиќ, Жанета Скерлев, Иво Антов и Џабир Дерала.

Исто така, има и специјален прилог на осум страници – Културен печат.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close