МНТ во вашите домови: На Јутјуб бесплатно гледајте претстави од репертоарот на театарот

Македонскиот народен театар им овозможи на гледачите на својот Јутјуб канал бесплатно да ги гледаат претставите од својот репертоар.

Вчера премиерно беше емитувана претставата „Сомнително лице“, а за следниот период на онлајн-репертоарот има повеќе претстави.

Денес ќе се емитува претставата „Изгубени Германци“, на 20 март „Парите се отепувачка“, на 23 март е „Да тргнеме Сењор“ и на 24 овој месец „Мајсторот и Маргарита“.

– Останете дома, очекувајте ги линковите за секоја претстава, почитувајте ги препораките, бидете со нас и гледајте нѐ онлајн – порачаа од МНТ.

Линк од каналот. 

Прочитајте и...  Порака на италијанските социјални мрежи: Благодариме што не напуштивте, но заборавивте дека вирусот не знае за граници (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Болничар поради коронавирусот ја уби својата девојка – лекарка: Мислел дека го заразила, но резултатите покажаа друго

Слободен печат

Здравствената криза да не се користи за нарушување на човековите права, апелираат невладините организации

Слободен печат

Во Италија дозволена продажба на цвеќиња, растенија и семе

Слободен печат

Се огласи осудениот Талески: Судскиот процес беше сè, само не потрага по ВИСТИНАТА, тоа беше циркус за јавноста

Слободен печат

По примерот на Кина и Јужна Кореја воведени мерки за дезинфекција на улици ширум Франција

Слободен печат

Гувернерот на Њујорк предупредува: За 6 дена ќе останеме без респиратори ако продолжи вака

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МНР: Со лет од Берлин и Бон вратени уште 180 македонски граѓани

Слободен печат

Спасовски го осуди нападот врз девојката од Штип: Никој не треба да живее во страв или тортура

Слободен печат

Димитров: Првпат сме на состанок на НАТО како полноправна членка, потребна силна солидарост во корона кризата

МИА Агенција

„Одев со Пепи ама раскинавме, тепањето беше пред два месеци“ – раскажува тепаното девојче од Штип (ВИДЕО)

Слободен печат

Морничави сцени од Еквадор: Армијата собира лешови од улица (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Продолжува да опаѓа бројот на новозаразени лица со коронавирусот во Италија

Слободен печат