Многумина не го препознаа, српската ѕвезда „симна“ 15 килограми: „Речиси ништо не остана од дебелиот“

Дејан Матиќ пред и потоа / Фото: Приватна архива

Многумина поради неговиот нов изглед го „мешаат“ со неговиот брат близнак, Саша Матиќ, а има и такви кои не можат да го препознаат.

Фолк пејачот ослабна драстично за само три месеци и денес изгледа и се чувствува одлично. Неговиот син, неодамна се пошегува на социјалните мрежи, со коментар наменет на татка си: „Речиси ништо не остана од дебелиот“. Пејачот пак, отворено зборува како се ослободил од дури 15 килограми за толку кратко време.

– Моите блиски се воодушевени од мојата нова фигура. Ме фалат, им се допаѓа, а секако дека сега во ваква форма многу ми е полесно да се дружам и да си играм со „клинците“. Не е занемарливо да се грижите за вашата физичка состојба и изглед. Тоа не е само естетски момент. Тоа го разбираш само кога ќе дојдеш во топ форма – објаснува Дејан Матиќ.

Матиќ е благодарен на, како што вели, „неговиот пријател Кенан Мандра и тимот од „Интернешнал хелт“, како и на липосукциската исхрана. Инаку, нутриционистот Кенан Мандра е основач на протоколот за липосукциска исхрана со чија помош зесекогаш се збогуваа од вишокот килограми бројни естрадни и филмски популарни лица. Липосукциската програма вклучува протокол на исхрана со кој ни се олеснува дилемата околу тоа што треба, а што не треба да консумираме, а освен изборот на храна добивме и одредени суплементи во исхраната кои се во вид на протеински напивки.

– Нема глад, нема постојана потреба за храна и се чувствувате фантастично. Ако сте со прекумерна тежина, тогаш како „гориво“ ќе ги користите сопствените масти, но ако сакате само здраво да се храните, тогаш тоа ќе го правите преку внимателно избрани состојки – објаснува нутриционистот Кенан Мандра.

Дека глад воопшто не чувствувал благодарение на суплеметните „Липо алфа“ и „Липо бета“ се согласува и Дејан Матиќ.

– Липосукциската диета има свои правила кои мора да ги почитувате, но гладта не се чувствува, што е најважно. Покрај тоа, вежбав, ја сакам лентата за трчање и сега целата таа работа даде видливи резултати – открива пејачот и ги демантира гласините дека морал да ослабне поради здравствени проблеми:

– Причина е желбата дефинитивно да се чувствувате подобро и во подобра форма со помала тежина. Инаку, нема причина да се грижите. Здрав сум и немав проблеми. Останувам многу активен и во добра форма.

Липосукциската исхрана е единствена клинички тестирана и проверена диета за слебеење во последните 50 години во регионот на поранешна Југославија. Испитувањето е направено во Москва од страна на Институтот за биотехнолошки испитувања – Клиника за слабеење од страна на Министерството за здравство во Русија. Диетата е со клинички препораки. Резултати од клиничкото тестирање: Намалување на масни наслаги 9,2% со задржување на мускулната маса за 14 дена. Губење на телесната маса од 5 до 11 кг за 14 дена. Подобрување на биохемиските параметри (намалување глукоза -12%, холестерол – 15%, ТГ—35%, билирубин- 22,5%, ГГТ-34,6% ) Намалено е чувството на глад и е високо нивото на задоволство кај пациентите. По основ на резултатите кои се добиени, Клиниката ФГБУН може да препорача третмани за лечење на гојазноста.

Закажете ја вашата бесплатна консултација во „Липо диет“ центарот на „Интернешнал хелт“ Македонија (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033.

Комерцијален ПР текст
Видео на денот