6 C
Скопје

Многу нејаснотии по „бегството“ на поранешниот прв разузнавач

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

– Многу нејаснотии по „бегството“ на поранешниот прв разузнавач – Каде се криел Мијалков и кој му јави за претресот?

– Интервју со Борис Георгиевски, градоначалник на Гази Баба – Како мало градилиште сме, брзаме секаде да направиме нешто

– Британскиот сој на вирусот зема замав, пандемијата никако да стивне – Болниците во Охрид и во Скопје се полнат, пациентите се борат за здив

– Компаниите ги отвораат вратите за учениците од стручните школи – Во средните училишта се враќа старата добра практика

– Генералниот секретар Гутереш предупредува – Климатските промени ќе разгорат нестабилност, насилства и војни

– Со секое менување на улиците компаниите мора да ја менуваат целата документација

Прочитајте и...  Спречен бунт и атентат врз Лукашенко, руските разузнавачи уапсија двајца

– Во овој број и редовниот прилог со колумни и коментари „Плато“

Поврзани вести

Вучиќ: Србија ќе биде велесила во производството на вакцини

Слободен печат

Лекарот на Навални предупреди дека неговото здравје се влошува

Слободен печат

ВИДЕО: Пентагон потврди, објавената снимка со НЛО е вистинска

Слободен печат

Чешка протера 18 руски дипломати, обвинети се дека работеле за специјални служби

Слободен печат

Вучиќ за нон – пејперот на Јанша: Ниту сум видел мапа, ниту пак план – се залагам за постојните граници

Слободен печат

Веља Невоља и Месар во паника: Пронајдена ДНК трага од нивна жртва – мислеа дека ако „нема тело – нема дело“

Слободен печат

Остави Коментар