Младеновски и МЗТ Скопје „раскинаа“ – Слободен печат
Кошарка

Младеновски и МЗТ Скопје „раскинаа“

ричината за предвремениот раскина на соработката е желбата на Младеновски кариерата да ја продолжи во странство.

Шампионот на Македонија, МЗТ Скопје и репрезентативецот Љубомир Младеновски, се согласија за предвремен раскин на договорот кој имаше важност и за наредната сезона.

Причината за предвремениот раскина на соработката е желбата на Младеновски кариерата да ја продолжи во странство по што клубот одлучи да му излезе во пресрет.

Љубомир Младеновски во МЗТ Скопје дојде на почетокот од минатата сезона, откако претходно помина една година во редовите на словенечкиот тим Илирија.

Тој беше стандарден дел од ротацијата на тренерот Ѓорги Кочов и имаше просек од 7.8 поени и 6.4 скокови по натпревар. Во АБА 2 лигата Младеновски постигнуваше просечно по 4.9 поени и 3.3 скокови.

 

 

 

 

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close