Млада скопјанка прегазена на крстосницата кај Кузман, со тешки повреди заврши во Клинички

Фото МВР

Вчера во центарот на Скопје, возач удрил во пешак, при што пешакот се здобил со тешки телесни повреди.

На 23.06.2021 во 21.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Св.Климент Охридски“, ул.„Димитрија Чуповски“ и ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од В.И.(26) од Скопје, удрило во пешакот С.З.(33) од Скопје, информира МВР.

Во незгодата С.З. се здобила со тешки телесени повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Видео на денот