Млад Србин пронајден мртов во стан во Скопје

Македонска полиција/ Фото: МИА

Починат српски државјанин бил пронајден во стан во Скопје, информира МВР.

-На 21.10.2021 околу 04.30 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во стан на ул.„Орце Николов“ бил пронајден починат Н.П.(36) од Република Србија, со престој во Скопје, пишува во полициското соопштение

Од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство. Во станот бил извршен увид, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција, додаваат од полицијата.

Видео на денот