Млад прилепчанец измамил жена, успеал да и извлече 12.000 евра, еве како

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против П.К.(23) од с.Обршани, прилепско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,измама“.

Во период од една година и шест месеци, односно до пријавување на настанот во септември 2020 година, пријавениот, во повеќе наврати од оштетената В.Г. позајмил пари во вкупна вредност од 760.000 денари, со изговор дека ќе ги врати, но не ѝ ги вратил парите.

Прочитајте и...  Поранешниот градоначалник на Чашка обвинет за злоупотреба на службената положба

Поврзани вести

Изречени над 200 санкции за прекршоци во сообраќајот во Чаир

Слободен печат

Пред зграда во Кисела Вода нападната жена

Слободен печат

Скопјанец починал на работното место

Слободен печат

Кривична пријава за Кичевец за „овозможување употреба на наркотични дроги”

Слободен печат

Поранешниот градоначалник на Чашка обвинет за злоупотреба на службената положба

Слободен печат

ФОТО: Претреси во Сингелиќ, пронајдени се пиштоли и куршуми

Слободен печат

Остави Коментар