33.8 C
Скопје

Млад мотоциклист повреди пешак во Велес

Вчера околу 19.50 часот на улицата „АСНОМ“ во Велес, мопед „кивеј“ со велешки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.С.(19) од Велес, удрил во малолетен пешак, информира МВР.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Велес.

Поврзани вести

Тетовец телефонски барал пари од српски државјани за наводни сообраќајки во кои загинале нивни блиски

Во Скопје вчера казнети 241 возачи

Слободен печат

106 санкционирани возачи во Сарај

Слободен печат

Тешка сообраќајка кај „Скопјанка“ утринава- се судрија комбе и автомобил

Слободен печат

Осуммина Турци натепале тројца во Центар

Слободен печат

Во Аеродром гореше „пасат“

Слободен печат

Остави Коментар