Млад гостиварец ја претепал мајка си, тешко ја повредил

Апсење
Полициско апсење / Фото ЕПА

28-годишен жител на Гостивар доби кривична пријава откако ја претепал сопствената мајка, нанесувајќи ѝ тешки повреди, соопшти МВР.

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Џ.А.(28) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда при семејно насилство”. На 22.01.2023 во семејната куќа во Гостивар пријавениот физички ја нападнал неговата мајка“, велат од полицијата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот