10.8 C
Скопје

Млад фудбалер на Лацио загина во сообраќајна несреќа!

Млад фудбалер на Лацио, Даниел Герини, почина во средата вечерта во страшна сообраќајна несреќа, пренесуваат италијанските медиуми.

Неодамна наполни 19 години, важеше за еден од најголемите таленти во италијанскиот фудбал, бил во автомобилот со уште две лица кои претрпеле сериозни повреди и се наоѓаат во критична состојба.

Герини бил во автомобил „смарт“ со уште две лица, дошло до судир со класа „Мерцедес“ А управувано од 68-годишен маж. Се шпекулира дека причина за несреќата е неприлагодена брзина.

Герини е роден во Рим и тренираше во Лацио до својата 16 година. Оваа зима се врати во главниот град, откако беше дел од младинската школа во Торино.

Претходно тренираше и во Фиорентина и во СПАЛ и беше член на италијанската репрезентација до 15 и 16 години.

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар