МКД.мк: Јанева со два телефонски повика се спасила од приведување - Слободен печат

МКД.мк: Јанева со два телефонски повика се спасила од приведување

Основното јавно обвинителство и припадници на Министерството за внатрешни работи вчера имале налог за приведување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во зградата на СЈО, неофицијално дознава МКД.мк.

Додека се вршел претресот по домовите на обвинетите, Јанева успеала да се јави на поранешен дипломатски претставник во Македонија, учесник во пржинските преговори. Освен овој телефонски разговор, Јанева се слушнала и со висок претставник на македонските власти. Присутни на овој случај, за порталот тврдат дека Јанева се заканила дека дел од снимките се депонирани во странство.

После ова, налогот бил заборавен, објави МКД.мк.

Прочитајте и...  Продолжува потрагата по вториот пилот на урнатиот хеликоптер во Хрватска

Прочитај повеќе

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО КАНБЕРА: Предупредување за пожар во близина на австралискиот главен град

Слободен печат

Деспотовски: Целта на Фондот за иновации е од државен да стане инвестициски фонд по примерот на Израел

Слободен печат

ММФ за 2019 година: Монетарната политика е соодветна, банкарскиот систем е здрав

Слободен печат

Македонија обвиена во магла (ФОТО)

Слободен печат

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Слободен печат

Претставници на НАкС на средба со Адеми во МОН

Слободен печат

Остави Коментар

11 − 10 =

Прочитај повеќе

Продолжува потрагата по вториот пилот на урнатиот хеликоптер во Хрватска

Слободен печат

Андоновиќ: Неизвесна изборна година за државите од поранешна СФРЈ

Слободен печат

Двајца пилоти загинаа при пад на воен авион во Алжир

Слободен печат

Скопската вода е безбедна за пиење

Слободен печат

Парламентарните избори на Нов Зеланд ќе се одржат на 19 септември

Слободен печат

Дескоска: Очекувам законот за ЈО да се донесе пред распуштањето на парламентот

Слободен печат