Митровиќ го уништи Роналдо: Ти пиј си вода, јас во Катар ќе пијам Кока Кола

Митровиќ и Србија го шокираа Роналдо среде Лисабон/фото: EPA-EFE/MARIO CRUZ

Кристијано Роналдо дефинитивно има кошмари од натпреварите со селекцијата на Србија, а јунакот на нашиот северен сосед, Александар Митровиќ по победата среде Лисабон која ги однесе на Мундијалот во Катар, дополнително стави сол на раните на Португалецот.

Митровиќ во 90 минута го постигна голот за триумф од 2:1 над Португалија со кој Србија обезбеди пласман на Светското првенство во Катар, а потоа имаше интересна прослава со која го уништи Роналдо.

Имено, додека селекторот Драган Стојковиќ Пикси во соблекувалната се радуваше на успехот со поголем дел од своите фудбалери, Митровиќ излезе на теренот на стадионот „Луз“ и крена во вис лименка Кока Кола, што претставуваше директна порака до Роналдо.

принтскрин/твитер

Имено, Роналдо на прес-конференција за време на Европското првенство кое се играше изминатото лето, ги тргна двете шишиња Кока Кола и на новинарите им порача да пијат вода наместо најпопуларниот газиран пијалок.

И Кристијано Роналдо ќе има можност да игра на Мундијалот во Катар, но до него ќе мора да дојде преку баражот каде за прв пат во историјата ќе учествува и Македонија.

Видео на денот