Митревски повторно блескаше во ЛШ, но Порто го загуби мечот со Веспрем

Македонскиот голман Митревски имаше 14 одбрани во поразот од унгарскиот Веспрем/Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Вечерва се комплетираше и четвртото коло од Лигата на шампионите, во рамките од групата „Б“ составот на Порто загуби дома од Веспрем со 23:30.

Повторно за португалскиот клуб блескаше нашиот голман Никола Митревски кој овојпат забележа 14 одбрани, но тоа не беше доволно да го спречи поразот.

Како што е веќе познато за унгарската екипа сезонава нема да настапува македонскиот репрезентативец Дејан Манасков подолг период поради повреда.

На табелата по четири кола во групата „Б“ на делба на првото место по шест бодови се Барселона, Кјелце и Веспрем, пет има ПСЖ, четири Порто, по два Динамо Букурешт и Мотор Запорожје, а еден Флензбург.

Во групата „А“ Алборг и Кил имаат по шест бодови, по пет Пик Сегед, Монпелје и Вардар 1961, четири Елверум, еден ППД Загреб, а без бодови Мешков Брест.

Видео на денот