Митревски најдобар голман во СЕХА, Дибиров крило

Голманот на македонската репрезентација и на Еурофарм Работник, Никола Митрески е во идеалниот тим на месецот во СЕХА-лигата. Митревски брилјираше на голот на Еурофарм во двете победи над Спартак Москва и над Металопластика.

Место во идеалниот тим најде и неговиот клупски колега, Ловро Јотиќ кој е најдобар лев бек во изминатиот месец, додека ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров е најдобро лево крило.


Покрај тројката од македонските екипи, во идеалниот тим на месецот се најдоа уште и Јовица Николиќ (Војводина), Дарко Ѓукиќ (Мешков Брест), Расмус Лауге (Веспрем) и Максим Бабичев (Мотор Запорожје).

За најдобар тренер во СЕХА-лигата за месец септември е избран кормиларот на Веспрем, Давид Дејвис.

Прочитајте и...  Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Прочитај повеќе

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат

Легендата му честиташе на Меси: Добредојде во клубот 700, задоволство е да те гледам како играш

Слободен печат

Доколку Зверев излегува да се забавува ќе биде исфрлен од турнирот

Слободен печат

Трансфер бомба во најава, Санчо ја договори платата со англиски гигант

Слободен печат