Мистериозна болест во популарно летувалиште: Млад пар умрел за неколку дена

Млад брачен пар на 22 мај отпатувал на Фиџи на годишен одмор, а според локалното Министерство за здравје, за само неколку дена умреле од непозната болест во болницата. Најпрво биле забележени чудни промени на кожата. Мишел Паул починала прва, а по еден ден и нејзиниот сопруг Дејвид Паул, и покрај медицинскиот третман на кој бил подложен. Таткото на Мишел, Марк Калонг вели дека никој не им кажува што точно се случило со неговата ќерка и со зетот.

„Ми се јави на телефон и ми рече дека Дејвид повраќа и има дијареа, како и дека на двајцата им се надуени рацете. Рече и дека биле во болница и дека се пуштени“, рекол Марк Калонг.

Прочитајте и...  Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

После тоа дознал и дека зетот му е во критична состојба и дека ќе биде префрлен во болница во Австралија, но за жал не стигнал до таму.

Полициските форензичари на Министерството за здравје работат на откривање на причините на оваа неидентификувана болест, соопштиле локалните власти. Ако се утврди дека починале од заразна болест, нивните тела ќе бидат кремирани на Фиџи поради неможност да се внесат на територијата на Америка.

Прочитај повеќе

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Васко Спасоски

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секогаш се фали со бујното деколте, но сега покажа нешто друго: Водителката Марјана Станојковска ги испровоцира фановите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат

Беквалац сакаше само да ја најави новата песна, но интересот на фановите е нејзиното бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа…

Слободен печат

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски