Мистерија од спотот на Фил Колинс: Многумина се прашуваат дали во него се појавува и славниот режисер?

Љубителите на ликот и делото на познатиот британски музичар Фил Колинс, сигурно го слушнале неговиот голем хит „Sussudio“, кој се појави во јануари 1985 година. За потребите на оваа песна снимен е и спот, и тоа во еден паб во Лондон во сопственост на милијадерот и познат бизнисмен Ричард Бренсон.

На снимката се гледа како Фил Колинс и неговиот бенд ја изведуваат оваа песна, додека публиката ужива во настапот.

Меѓутоа, еден детаљ во спотот заинтрегира многумина.

Станува збор за делот од 54-тата секунда од видеото, во кое можете да видете момче со долга коса, кое потсетува на славниот режисер Квентин Тарантино.

Како што можете да видите и сами, сличноста е неверојатна.

Прочитајте и...  Медицинска сестра им запеа на колегите кои се борат со коронавирусот и стана хит (ВИДЕО)

Секако, веднаш се поставува и прашањето дали тоа навистина е Тарантино или станува збор за личност која само многу наликува на него.

„Дефинитивно е Тарантино“, „личноста од видеото многу личи на него“, гласат само некои од коментарите на „Јутјуб“.

Инаку, не постои официјална информација дека Квентин Тарантино е навистина во спотот на Фил Колинс, бидејќи ниту самиот режисер не се огласи во врска со тоа, па така не можеме да знаеме дали навистина е тој или не.

Погледнете го спотот за песната „Sussidio“ од Фил Колинс па оценете сами:

Прочитај повеќе

Марина позираше во бикини: Дали ќе можете да го тргнете погледот од нејзините огромни гради и долги нозе? (ФОТО

Васко Спасоски

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Велигденско украсување во домашни услови со Славица Трчкова

Јасмина Кантарџиева Димков

Црн хумор: Дознајте на кој круг во пеколот му припаѓате според вашиот хороскопски знак

Слободен печат

Јас те родив, јас ќе те убијам: Анабела физички сакаше да се пресмета со нејзината ќерка Луна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најголеми економски кризи низ историјата (ВИДЕО)

Михаило Донев

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „I still believe“ е биографска драма за една несекојдневна љубов

Михаило Донев

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Седи дома, стани херој и нареди се со ордени на пижамата

Срѓан Ивановиќ

Новак одговори на карантинскиот предизвик на Енди Мари: Јелена покажа дека умее со топчето и рекетот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Еве што пееле „Битлси“ на еден концерт додека не се слушало ништо од врескањето на публиката!

Слободен печат

Социологот Татјана Стојановска Иванова предупредува – Во животот ќе следат промени предизвикани од Ковид 19

„Седи дома квиз“ во новата емисија на „Еден на Еден“, водителот Тарик Филиповиќ го менува Жаре? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Дали „One direction“ најавија повторно враќање на сцената? Лијам откри повеќе од тоа што треба!

Слободен печат