Мисовски: Снимката со Талат е политичка пресметка, тој е досега најдобриот собраниски спикер

Горан Мисовски, Фото: Архива

Потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски од НСДП, вели дека Талат Џафери е најдобар претседател на Собранието досега. Во изјава за Телма. Мисовски вели дека објавената снимка на која се слуша собранискиот спикер како вика, пцуе и ги навредува службениците, е „политичка пресметка“.

Осуда или коментар за однесувањето на собранискиот спикер, деновиве немаше ниту од останатите партнери во власта. Наредната недела на собраниска комисија пратениците ќе расправаат за навредите кои кон вработени во Собранието ги упати спикерот. Џафери молчи за снимката. ВМРО-ДПМНЕ и Левица бараа одговорност.

Видео на денот