Мисицата Билјана Шкортова во „тигресто“ бикини во овие студени декемврски денови (ФОТО)

Според многумина манекенката Билјана Шкортова е една од најатрактивните девојки во нашата земја и да бидеме искрени има многу вистина во тоа.

Можеби таа не се експонира како нејзините колешки-манекенки, но во светот на модата Шкортова важи за една од најбараните.

Исто така Билјана не е многу активна и на социјалните мрежи, но сепак нејзината последна објавена фотка го привлече вниманието.

Фото: Инстаграм

Таа позира во „тигресто“ бикини и тоа во базен на отворено – мелем за очи…

Инаку Шкортова ја има претставувано Македонија на многу избори за убавина каде освојувала титули, а јавноста имаше прилика да ја види и во еден од спотовите на популарниот пејач Влатко ЛозаноскиЛозано за песната „Надеж“.

Прочитајте и...  Бикините на Памела Андерсон и стојат многу подобро отколку на 20 годишни девојки! (ФОТО)

 

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат