Мишустин и Медведев на средба со министрите од владата во оставка – приоритет е исполнувањето на задачите од Путин

Мишустин најави нови состаноци со министрите откако ќе биде објавен новиот состав на владата.

Новиот премиер на Русија Михаил Мишустин и неговиот претходник Дмитриј Медведев се сретнаа денеска со министрите од владата во оставка.

Мушистин истакнал дека приоритет е исполнување на сите задачи кои ги дал претседателот Владимир Путин.

Медведев, пак, им се заблагодарил на колегите за досегашната соработка. Според него, работата „министер“ е една од најтешките бидејќи бара голем напор, а истовремно е мета на критика од целиот народ.

Мишустин најави нови состаноци со министрите откако ќе биде објавен новиот состав на владата.

Прочитајте и...  Трамп до демократите во Невада: „Пазете се од Русија, Русија, Русија"

Прочитај повеќе

Пендаровски изрази сочувство до семејството чии деца загинаа во експлозијата во Романовце

Слободен печат

Филипче: Подготвени сме дури и во случај да се појави првиот заболен

Слободен печат

Жената и детето кои беа повредени по денешната експлозија во Романовце се во критична состојба

Слободен печат

Словенија апелира до граѓаните да бидат внимателни кога патуваат во Италија поради коронавирусот

Слободен печат

Заев изрази сочувство до семејството на загинатите деца во експлозијата во Романовце

Слободен печат

Најниска излезност на иранските избори во последните 40 години

Слободен печат

Остави Коментар

Осумнаесет + Шестнаесет =

Прочитај повеќе

Откажан карневалот во Венеција поради ширење на коронавирусот

Слободен печат

Трамп: Лично би го потпишал мировниот договор со талибанците

Слободен печат

Германски градови ги откажуваат карневалите поради невреме

Слободен печат

Албанија со зајакнати мерки по зголемениот број заразени од коронаврус во Италија

Слободен печат

Повик до верниците да го помогнат градењето на новиот конак во Лешочкиот манастир

Слободен печат

Турција ја затвори границата со Иран поради коронавирусот

Слободен печат