Мишел Фајфер е 25 години во брак со овој човек: Сите други би побегнале, но тој останал покрај неа! (ФОТО)

На почетокот од секоја врска или брак постои таа магија, неверојатна привлечност која избледува како што минува времето. Но во случајот на Мишел Фајфер и Дејвид Кели, љубовта не избледува дури ни по 25 години.

Приказната за нивната љубов е неверојатна и може да биде тема за љубовен филм.

 

View this post on Instagram

 

On the way to the @biglittlelies premiere with my guy. So proud of him and cannot wait to see the first episode! ❤️❤️❤️

A post shared by Michelle Pfeiffer (@michellepfeifferofficial) on

Имено, Мишел Фајфер по неуспешниот брак со актерот Питер Хортон, во јануари 1993 година го запознала Дејвид Кели. На состанок на слепо и тоа во куглана!

Венчавката се одржала 10 месеци по нивното запознавање на 13 ноември 1993 година. Дури и пред да го запознае Кели, актерката почнала процес на посвојување а во март 1993 година станала мајка на девојчето Клаудија Роуз Фајфер. Во август 1994 година актерката го родила синот Џон Хенри Кели.

 

View this post on Instagram

 

I did something right to end up with this one. Lucky in love❤️#husbandappreciationday

A post shared by Michelle Pfeiffer (@michellepfeifferofficial) on

„Го одбрав Дејвид и никогаш не зажалив. Верувам дека имав среќа како никој друг… Дури и сега по 25 години од нашиот прв состанок, не земам се’ здраво за готово“, им раскажала Мишел на новинарите.

 

View this post on Instagram

 

My #SundayLove on our recent wedding anniversary – the luckiest girl in the room for 25 years.

A post shared by Michelle Pfeiffer (@michellepfeifferofficial) on

„Признавам, никогаш не сум сретнала маж кој е почесен и ппопристоен од мојот сопруг. Искрено, го почитувам поради се’: поради одличниот ум и чувство за внимание и нежност. Сигурна сум дека тоа е најважно – да го почитуваш партнерот. Бидејќи, колку и да е тој величествен, ако не го почитувате или сте арогантни, вашата врска е осудена на пропаст.“

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат