8 C
Скопје

Мисајловски: Да ги тргнеме овие луѓе кои ја однесоа Македонија во бездна

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски по посетата на граѓаните во општина Ѓорче Петров изјави дека системот во Македонија е на клиничка смрт и ништо не функционира.

„Кој систем, што функционира беспрекорно? Јас навистина ништо не знам. Овој систем во Македонија е на клиничка смрт, би рекол на апарати, бидејќи навистина ништо не функционира. Правда, навистина нема правда. Сето ова е циркус, сето ова е театар и уште еден збор ќе употребам си поигруваат со интелигенцијата на народот. Видовте што се случува овие неколку дена, срамно, жално, бедно да гледа секој ден граѓанин што се случува во државата“, рече Мисајловски.

Мисајловски посочи дека нема да зборува само колку е се жалосно во Македонија затоа што граѓаните имаат избор.

Прочитајте и...  Уапсени грчки државјани за пренесување оружје и дрога од Македонија во Грција

„Изборот набрзо ќе дојде. Се разбира и на локалните избори работиме набрзо да има и предвремени парламентарни избори. Народе охрабри се излези и да ги пратиме во историја овие луѓе што ни го направија ова во Македонија, а тоа е поткуп, уцени, продавање на идентитетот на она што е македонско. Има само колапс во здравството, во правдата, во инфраструктурата, само тоа ни се случува. Затоа народе да се сплотиме сите заедно и да ги победиме и да ги тргнеме овие луѓе кои ја однесоа Македонија во бездна“, кажа Мисајловски.

Поврзани вести

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

По Велигден, во Бугарија може да има уште еден бран на пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар