Миовски: Чест е да се биде дел од репрезентацијата, нема што да загубиме против Германија

Напаѓачот на МТК, Бојан Миовски синоќа дебитираше во сениорската репрезентација на Македонија во победата над Лихтенштајн од 0:4. Миовски влезе во игра во 61 минута на местото на Милан Ристовски, и имаше две шанси, но не успеа да се запише во листата на стрелци. Миовски е задоволен со дебитантскиот настап во сениорската репрезентација. – Мислам … Продолжи со читање Миовски: Чест е да се биде дел од репрезентацијата, нема што да загубиме против Германија