Mинистерот Спасовски домаќин на францускиот амбасадор Бомгартнер: Пријателски односи и доверба и без отворени прашања меѓу двете земји

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска имаше работна средба со амбасадорот на Франција во земјава, Сирил Бомгартнер.

На средбата, како што соопштија од МВР, биле потврдени пријателските односи, довербата и отсуството на отворени прашања меѓу двете држави, како и поддршката што Франциja ја дава на Република Северна Македонија.

– Двајцата соговорници разговараа за тековната и идната оперативна соработка помеѓу двете Министерства за внатрешни работи, со уверување дека остануваат посветени на започнатите  иницијативи и проекти од заеднички интерес како за двете министерства така и за двете пријателски земји, се наведува во соопштението од МВР.

Прочитајте и...  Централниот регистар ќе прима годишни сметки во хартиена форма во сабота и понеделник

Поврзани вести

Мијалков се обезбедува во куќен притвор со полициско присуство, СВР Скопје немало технички можности за аудио и видео надзор

Слободен печат

Ѓукановиќ отповика бројни амбасадори вклучувајќи го и амбасадорот во Белград Тарзан Милошевиќ

Слободен печат

Обвинителствата кубурат со кадар: Предметите пропаѓаат во „кадровската дупка“

Лука Андреев

Советот на министри на БиХ ја усвои реформска програма за НАТО

Слободен печат

Османи на министерски состанок на Алијансата: Ги чувствуваме последиците на севкупниот неуспех за обезбедување на вакцини

Слободен печат

Велешкиот Народен музеј доби седум проекти, четири од музејската и три од галериската дејност

Слободен печат

Остави Коментар