19.8 C
Скопје

Министерот ги поддржа санкциите против Русија – Бујар Османи води твитер политика на своја рака?

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

– Кој кого шутира во светот на фудбалот – Дванаесет екипи од Англија, Шпанија и Италија одлучија да формираат европска Суперлига

– Предупредувања за опасност од нови војни – Нон-пејперот може да прерасне во „лавина од мала топка снег“

– Министерот ги поддржа санкциите против Русија – Бујар Османи води твитер политика
на своја рака?

– Комисијата за заразни болести ги продолжи рестриктивните мерки – Уште една недела кафеаните под клуч и подолг полициски час

– Атина реши – Границите на Грција затворени уште една седмица

– Проблеми со негата и сместувањето во „третата доба“ – Државните домови немаат капацитет, приватните прескапи за пензионерите

– Ултрадесничарите никогаш не биле поблиску до победа – Марин Ле Пен води во трката за Елисејската палата

– СЗО предупредува – Пандемијата не е завршена, вакцинацијата е клучна

– Во овој број и неделниот прилог „Женски печат“

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар