Минималистичка едноставност: Бела боја за романтичен и женствен изглед – Слободен печат
ЕспресоЖенаМагазинМода

Минималистичка едноставност: Бела боја за романтичен и женствен изглед

Во деновите кога сакате романтичен и женствен изглед, изберете бела боја и нема да згрешите.

Иако јаките бои се апсолутен хит за оваа пролет, посебно место имаат неутралните бои, особено белата.
Јаките бои ни годат по долгата зима и затворените нијанси, но повремено сакаме мирни и софистицирани парчиња со бела боја, кои модна комбинација истовремено ја прават и лежерна и класична.

Во деновите кога сакате романтичен и женствен изглед, изберете бела боја и нема да згрешите.

Белата е во исто време бегство во минималистичката едноставност, но и најдобар избор за елегантен, класичен и луксузен вечерен аутфит.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close