Минијатурни канти за ѓубре на Матка

„Викендов бев на Матка, и можам да кажам дека за разлика од порано хигиената е подигната на повисоко ниво. Се гледа дека се работи. Но сепак не може сè да биде совршено.
Не ми беше јасно како на толкав простор што се гледа на сликава, ставена е само една канта за отпадоци. Секако дека луѓето мора некаде да го фрлат ѓубрето, и кога веќе минијатурните канти ќе се преполнат, настанува ваква слика.“, ни напиша наша читателка.

Верица од Скопје

Прочитајте и...  Може ли Зоран да биде Вили во балканското гето?

Прочитај повеќе

Во Кина нема локално пренесени случаи со коронавирус

Слободен печат

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Во возовите како во фрижидер!

Слободен печат

Хорор во Институтот за белодробни заболувања и туберкулоза (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Во младите е иднината, а овие дечиња од Ѓорче Петров се доказ!

Слободен печат

ПИСМО: Ако нема акции, кредитната ќе се искористи за прочистувач на воздух кој чини цел бубрег за нашиот кумановски стандард

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скршени седишта во автобус на ЈСП (ФОТО)

Слободен печат

Деца, сакате да се лулате? Ние ви нудиме и бањање (ФОТО)

Слободен печат

Зона на самракот во Карпош 1

Слободен печат

Булевар „АСНОМ“ покриен со ѓубре (ФОТО)

Слободен печат

ОХРИДСКА УСЛУГА: Што ќе ти е фискална? Не секирај се, памтам јас!

Слободен печат

Ова е таа македонска (не)култура (ВИДЕО)

Слободен печат