Минијатурни канти за ѓубре на Матка – Слободен печат
Ваш агол

Минијатурни канти за ѓубре на Матка

„Викендов бев на Матка, и можам да кажам дека за разлика од порано хигиената е подигната на повисоко ниво. Се гледа дека се работи. Но сепак не може сè да биде совршено.
Не ми беше јасно како на толкав простор што се гледа на сликава, ставена е само една канта за отпадоци. Секако дека луѓето мора некаде да го фрлат ѓубрето, и кога веќе минијатурните канти ќе се преполнат, настанува ваква слика.“, ни напиша наша читателка.

Верица од Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close