Мини клуб сендвичиња со путер од кикирики, џем и банана (РЕЦЕПТ) – Слободен печат
ЕспресоХрана

Мини клуб сендвичиња со путер од кикирики, џем и банана (РЕЦЕПТ)

Вкусете малку поинаков појадок, полн вкусови, направете ги овие превкусни мини клуб сендвичиња со путер од кикирики, џем и банана.

Со ваков вкусен појадок, верувајте вашиот ден ќе започне фантастично, пробајте ги овие мини клуб сендвичиња со путер од кикирики, џем и банана. Ќе уживате навистина!

Потребни состојки:

  • путер од кикирики
  • џем од јагоди
  • 1 банана
  • 2 лепчиња

Начин на подготовка:

На едното лепче намачкајте путер од кикирики, а на другото џем од јагоди. Бананата исечете ја на тенки парчиња во должина и наредете ја помеѓу двете парчиња леб.

Сендвичот потпечете го малку од двете страни на тостер или на тава. Потоа исечете го на четири триаголници, а послужете го со парчиња портокал. Овој појадок е одличен во комбинација со шолја кафе или чаша сок од цедено овошје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close