Милвоки со пресврт до победа против Торонто (ВИДЕО) – Слободен печат
КошаркаСпорт

Милвоки со пресврт до победа против Торонто (ВИДЕО)

Торонто во поголемиот дел од мечот имаше предност, најмногу со плус 12, но во завршницата од дуелот потфрлија.

Кошаркарите на Милвоки по пресврт во финишот од мечот го добија Торонто со 108:100, во првиот натпревар од финалето на Источната конференција во НБА лигата.

Торонто во поголемиот дел од мечот имаше предност, најмногу со плус 12, но во завршницата од дуелот потфрлија и му дозволија н противникот да го заврши мечот со серија од 10:0, во одлучувачката серија на Истокот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close