Милошоски: Застарувањата на судските предмети не е случајност

Според пратеникот Антонио Милошоски застарувањата на случаите „Траекторија“ и „Насилство во Центар“ не се случајни, туку се работи за таен договор помеѓу влијателни луѓе во позадина, вклучувајќи го и премиерот Заев.

– Мислам дека постои позадински таен договор меѓу одредени влијателни актери во државата вклучувајќи го тука и самиот прв човек на владата, но и оние коишто претходно биле влијателни на таа позиција. Мислам дека постои премолчен договор да не се стигне до целосната вистина за одредени случаи. Како поинаку да го разбереме сведочењето на Верушевски, кој беше и се уште е прв соработник на Заев и ги имаше на располагање преслушуваните материјали, кога на едно од последните рочишта кажа дека голем дел од тие материјали биле компромитирани, рече вечерва Милошоски кој гостуваше на „Само Вистина“.

Прочитајте и...  Несекојдневно породување: На скопска Гинекологија се роди бебе во „воден превез“

Милошоски ова го објасни користејќи го бившиот премиер Никола Груевски како пример.

– Една година јавноста е во исчекување да види каде е извештајот од МВР и ЈО за тоа како се случи поранешниот премиер да ја напушти земјата. Сметам дека треба да има одговорност, но не гледам дека има, рече тој.

Прочитај повеќе

Во Словенија откриена голема плантажа со марихуана

Слободен печат

СДСМ: Преговараме за Влада со полн четиригодишен мандат на стабилно мнозинство во Парламентот

Слободен печат

Правобранителот со забелешки за онлајн наставата

Слободен печат

Индија: Авион со 191 патник ја промашил пистата и се преполовил, има и мртви и околу 60 лица се водат исчезнати (ВИДЕО)

Слободен печат

Свлечиште во Индија однесе најмалку 15 животи

Слободен печат

Во САД во јули отворени 1,8 милиони нови работни места

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Измамена Скопјанка: Непознати лица и одземале 52.000 денари

Слободен печат

„Меѓаши“: 68,7 отсто од родителите се за комбинирана настава од септември

Слободен печат

По експлозијата во Бејрут 80.000 деца се бездомници

Слободен печат

Албанија: Рекорден број новозаразени, се вработува дополнителен медицински кадар

Слободен печат

Македонија во третиот степен на препорака за патување на Стејт Департментот

Слободен печат

Шпанија става во карантин 32.000 луѓе

Слободен печат