Милошоски: Застарувањата на судските предмети не е случајност – Слободен печат
ВестиМакедонија

Милошоски: Застарувањата на судските предмети не е случајност

Пратеникот Антонио Милошовски вечерва гостување на „Само Вистина“.

Според пратеникот Антонио Милошоски застарувањата на случаите „Траекторија“ и „Насилство во Центар“ не се случајни, туку се работи за таен договор помеѓу влијателни луѓе во позадина, вклучувајќи го и премиерот Заев.

– Мислам дека постои позадински таен договор меѓу одредени влијателни актери во државата вклучувајќи го тука и самиот прв човек на владата, но и оние коишто претходно биле влијателни на таа позиција. Мислам дека постои премолчен договор да не се стигне до целосната вистина за одредени случаи. Како поинаку да го разбереме сведочењето на Верушевски, кој беше и се уште е прв соработник на Заев и ги имаше на располагање преслушуваните материјали, кога на едно од последните рочишта кажа дека голем дел од тие материјали биле компромитирани, рече вечерва Милошоски кој гостуваше на „Само Вистина“.

Милошоски ова го објасни користејќи го бившиот премиер Никола Груевски како пример.

– Една година јавноста е во исчекување да види каде е извештајот од МВР и ЈО за тоа како се случи поранешниот премиер да ја напушти земјата. Сметам дека треба да има одговорност, но не гледам дека има, рече тој.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close