Милошоски најавува нова „бомба“ за Заев

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на својот Фејсбук профил објави дека денеска во 11 часот ќе објави нова „бомба“ поврзана со претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Тој во објавата вели дека денес медиумите ќе бидат запознаени со материјал од висок јавен интерес, доставен од анонимен укажувач. Материјалот е сериозна индиција за злоупотреба на службената положба на поранешниот премиер, преку експлицитно признание за директно мешање на извршната во одлуките на судската власт, на највисоко ниво.

Милошоски додава дека не му било дозволено во Собранието да има прес-конференција, па истата ќе ја одржи во прес-центарот на партијата.

Прочитајте и...  ИАТА: Под ризик се 25 милиони работни места во авио-сообраќајот

Прочитај повеќе

Годинава март потопол од вообичаено, со натрпосечни количества дожд

Слободен печат

ЕУРО-ФАРМ потпиша договор за набавка на 50 медицински кревети за Инфективната клиника

Слободен печат

Евакуиран старечки дом во Сплит, 10 лица биле заразени со коронавирус

Слободен печат

Стариот одмор ќе се користи до крај на мај, а дел од новиот до крај на јуни

Весна Дамчевска

Ветеринарите препорачуваат домашните мачки да не се пуштаат надвор

Слободен печат

Аселборн: Ако падне Шенген, тогаш паѓа и ЕУ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Велика Британија не е ни близу до укинување на карантинот

Слободен печат

Само девет милијардери во светот успеаја да го сочуваат своето богатство, сите се од иста држава

Дејан Андоновиќ

Вухан излезе од карантин: Како изгледа првото жариште на коронавирусот после два месеци изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Проф. Ѓуровска: Доминира профитниот егоизам кај работодавачите

Слободен печат

Рекорден број на новозаразени од коронавирус во Русија

Слободен печат

Откриена измама во Германија за достава на 10 милиони маски

Слободен печат