Милевски: Не се откажуваме, секоја шанса за второто место мора да ја искористиме

Фудбалската репрезентација на Македонија утре го игра претпоследниот натпревар во квалификациите за Мундијалот во Катар против селекцијата на Ерменија. На две кола до крајот на квалификациите, Македонија се наоѓа на третото место на табеларта во групата Ј со 12 бода, исто колку што има и утрешниот противник, додека на втората позиција која води во баражот. … Продолжи со читање Милевски: Не се откажуваме, секоја шанса за второто место мора да ја искористиме