Милевски и официјално ја презема репрезентацијата: Заедничка цел е пласман на ЕП 2024 година, ветувам посветеност, професионалност….

Фудбалската федерација на Македонија денеска и официјално го промовираше Благоја Милевски за нов селектор на сениорската репрезентација. Милевски кој досега беше селектор на младата репрезентација до 21 година, доаѓа на местото на Игор Ангеловски на кого му истече договорот по завршувањето на Европското првенство. Првата честитка ја доби од претседателот на Фудбалската федерација на Македонија … Продолжи со читање Милевски и официјално ја презема репрезентацијата: Заедничка цел е пласман на ЕП 2024 година, ветувам посветеност, професионалност….