Милевски го повика Јован Манев за контролниот натпревар против Фарски Острови

фото: facebook.com/jovan.manev

После стартниот триумф во квалификациите за ЕП 2024 против Малта, македонската А репрезентација се насочува кон пријателскиот меч кој ќе се игра в понеделник во Скопје на Националната Арена „Тодор Проески“ – Скопје против Фарски Острови со почеток од 18.00 часот.

Повеќе околу влезниците за претстојниот натпревар можете да погледнете на официјалната веб страница на „МКТикетс“.

После Доријан Бабунски, поради повреда дуелот со Фарски Острови ќе го прескокне и Аријан Адеми. Потоа, ќе недостасува и Ѓоко Зајков кој на средбата со Малта доби удар во глава и имаше вртоглавица, по што веднаш мораше да биде префрлен во болница.

Во составот нема да бидат ни Столе Димитриевски и Висар Муслиу кои ќе им се вратат на клупските обврски.

Дополнително повикан е 22-годишниот одбранбен играч Јован Манев кој ги брани боите на Адана Демирспор. Турскиот фудбалски клуб потврди дека централниот бек е повикан во националната А репрезентација на Македонија.

Манев кој е роден во Кочани, претходно беше дел од Осогово и Брегалница Штип, а воедно има настапи за македонската У20 и У21 селекција.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот