Милев: Можеме да играме против секого, само треба да веруваме

Вчерашната победа над Белорусија го врати насмевките кај одбојкарите, додека денешниот триумф над Словенија покажа дека Македонија има со што да се гордее на Европското првенство.

– Во спортот нема фаворити и нема потценување – само желба за игра. Одигравме натпревар каков што посакувавме. Ако веруваме во себе, како што тоа беше сега, можеме да играме против секого. Натпреварите како со Русија во последниот сет, како тестот со Бугарија, беа дуели од висок ранг каде доаѓа на виделина квалитетот и желбата што ја имаме во нас. Ако се даде максимумот, сигурно е за нас дека можеме до резултати. Во осминафинале со кого и да се игра, ќе биде како мечот со Русија. Се игра за уживање, се надевам дека ќе продолжиме – рече Владо Милев.

Прочитајте и...  Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат