Милано е следната дестинација на Бејл?

Велшкиот репрезентативец Бејл не се во плановите на Зинедин Зидан за наредната сезона и „кралевите“ се обидуваат да се разделат со него.

Но, мали се шансите да го напушти „Сантијаго Бернабеу”. Со клубот има договор до 2022 година и добива 15 милиони евра по сезона, што е голем проблем, бидејќи неколку клубови можат да си дозволат да ја покријат неговата плата. Милански Интер ќе се обиде ако ништо друго да го доведе како позајмица.

Според шпанските медиуми, Бејл го информирал Реал дека играчот не се брза да си замине и има намера да почне подготовки со „белите”.

Прочитајте и...  Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Манчестер Јунајтед и Тотенхем исто имаат интерес за Велшанецот, но во оваа фаза тие немаат намера да започнат преговори.

До сега Бејл за мадридскиот гигант од 2013 година имал 155 натпревари и 78 голови.

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат