Милан за 55 милиони евра го купува напаѓачот на Атлетико!? - Слободен печат

Милан за 55 милиони евра го купува напаѓачот на Атлетико!?

Според италијанскиот новинар Џанлука Ди Марцио, на „Сан Сиро“ веруваат дека можат да го ангажираат аргентинскиот интернационалец Кореја (24) чии интереси ги застапува португалскиот менаџер Жорж Мендеш.

Воедно, се шпекулира дека можно е Андре Силва да биде продаден на Монако, а Патрик Кутроне на Вулверхемтон.

Мендеш исто така работи на реализација на тие евентуални трансфери во текот на летниот преоден рок.

Кореја во 2014 година од Сан Лоренцо дојде во Атлетико, а минатата сезона реализираше пет голови и запиша четири асистенции во 49 мечеви во сите натпреварувања. Има договор со „јорганџиите“ до 30 јуни 2024 година.

Да додадеме уште дека легендата на Милан, сега технички директор на клубот, Паоло Малдини ги демантираше гласините дека клубот преговара за трансфер на хрватскиот капитен од Реал, Лука Модриќ.

Прочитај повеќе

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Слободен печат

Во дербито на Западот, Леброн подобар од Харден и Вестбрук (ВИДЕО)

Слободен печат

Мекгрегор за 40 секунди го нокаутира Серон и влезе во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

sixteen − twelve =

Прочитај повеќе

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат