Милан во проблеми: Чалханоглу и Ернандес позитивни на ковид-19!

Откако претходно Раде Круниќ и Анте Ребиќ беа позитивни на коронавирус во редовите на „росонерите“, сега на тој список се наоѓаат уште две имиња.

Хакан Чалханоглу и Тео Ернандес на последното тестирање добија позитивни тестови на ковид-19, потврди клубот.

Играчите немаат никакви симптоми и веднаш се сместени во домашна изолација. Инаку двајцата фудбалери се важни алки во составот на Стефано Пиоли, па останува да се види дали тоа ќе влијае на играта на Милан.

Клубот од „Сан Сиро“ моментно e лидер во италијанската Серија А со 40 бодови, три повеќе од градскиот ривал Интер. Воедно е и противник на Црвена звезда наредниот месец (18/25 февруари) во рамките од 1/16 финалето во Лига Европа.

Прочитајте и...  Шкупи со рекордна победа во историјата на македонскиот футсал

Новиот меч во најсилното италијанско првенство ќе го имаат во понеделник од 20.45 часот на гостувањето кај Каљари.

Поврзани вести

ВИДЕО: Барса во финалето на Кралскиот куп го чека Енис Барди!

Слободен печат

ВИДЕО: Лондонската магла ги „проголта“ шампионските амбиции на Манчестер јунајтед!

Слободен печат

ВИДЕО: Цел меч за Несторовски на „Сан Сиро“, Милан до бод во 97 минута!

Слободен печат

ФОТО: Го преживеа падот на авионот на Шапекоенсе, сега преживеа нова голема несреќа!

Слободен печат

Српскиот фудбалер Живковиќ ја плати целата сума за лекување на осумгодишно девојче!

Слободен печат

ВИДЕО: Во финишот им избега победата на Елмас и Наполи!

Слободен печат

Остави Коментар