Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Вечерва во последниот натпревар од саботната програма на 30 коло во најсилното италијанско првенство екипата на Милан славеше убедливо со 0:3 против Лацио.

Во дербито одиграно на стадионот „Олимпико“ во Рим водечкиот гол за „росонерите“ го реализираше Чалханоглу после асистенцијата на Ибрахимовиќ.

Шведскиот интернационалец Ибра со удар од белата точка во 34 минута ја зголеми предноста, иако голманот Стракоша имаше добра проценка.

Конечниот епилог го постави Хрватот Ребиќ во 59 минута после додавањето на Бонавентура.

На седум кола до крајот на сезоната, Јувентус има сега високи седум бода предност во однос на второпласираниот Лацио, додека Милан се вклучува во сериозна трка за петтото место кое води во групите на Лига Европа следната сезона.

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Прочитајте и...  ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Прочитај повеќе

Стартува струшкиот турнир со дербито Еурофарм Пелистер-Металург

Слободен печат

Дончиќ во сенка на одличниот Лилард, Портланд во борба за плеј-оф! (ВИДЕО)

Слободен печат

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат