Милан Поповиќ: „Игор Којиќ ме навредуваше и ми се закануваше пред детето, ќе го заштитам синот од дивјачко однесување“!

Очигледно е дека Милан Поповиќ (54) ќе поднесе пријава против Игор Којиќ (32), по вербалниот инцидент кој се случил во чевтртокот на 28 ноември.

Имено, Игор со Северина (47) дошол до куќата на Милан за да му го предадат малечкиот Александар, а на прашањето дали навистина Игор го навредувал и му се заканувал, Поповиќ одговорил:

Фото: Приватна архива

– Да, вистина е. Имам намера да барам заштита од такво дивјачко однесување, особено што тоа се случува пред детето – рекол Милан за српски Телеграф.

(Фото: Драгана Кадиќ)

Да потсетиме. Милан кажал дека и Северина не разговара со него, дури ниту пред детето.

– Во интерес на детето е родителите да комуницираат. Ако ги следите советите на експертите, таа миминална комуникација на разведени родители за време на примопредавање е најголемата среќа за децата. Нормално е да се потрудам да воспоставам макар минимална комуникација со Северина кога сме во ист момент со детето. На Северина е тоа дали ќе прифати или нема да прифати, досега не прифатила и се надевам дека тоа ќе се промени, бидејќи тоа ќе го направи посреќно нашето дете – рекол Милан за Блиц.

Прочитајте и...  Момче ја убило својата сестра додека таа спиела: Ја тепал со чекан до смрт, па го фрлил телото кај соседите

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат