Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Денеска на последниот натпревар од саботната програма (32 коло) во најсилното италијанско првенство ремизираа екипите на Наполи и Милан (2:2). „Росонерите“ од 20 минута беа во предност, Ребиќ убаво го пронајде Хернандез на кого не внимаваше најдобро домашната одбрана и ја затресе мрежата на Оспина.

Во 34 минута се случи израмнувањето, Ди Лоренцо ја искористи одбиената топка од Донарума после изведен слободен удар, многу лесно се запиша во листата на стрелците.

После половина час игра пресврт на играчит на Џенаро Гатузо, како и многупати досега нова одлична акција помеѓу Каљехон кој асистираше до Мертенс, а Белгиецот успеа да го совлада гостинскиот чувар на мрежата. Во 73 минута клубот од „Сан Сиро“ успеа да извлече бод, ударот од белата точка успеа да го реализира Кесје.

Прочитајте и...  Дури 10 играчи пред разделба со „Старата дама“!?

Милан беше со играч помалку од 87 минута после вториот жолт картон на Саелемаекерс кој грубо го фаулираше нашиот Елиф Елмас, но тоа не промени ништо на резултатски план.

Македонскиот репрезентативец влезе во игра од 65 минута како замена за словачкиот интернационалец Лоботка. Наполи и Милан водат битка за настап во Европа, „наполитанците“ се на шестото место со 52 бодови, два повеќе од седмопласираните од Милано.

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Атлетико во проблеми пред ЛШ: Двајца позитивни на коронавирус!

Слободен печат

Можните ривали на Шкендија, Шкупи и Ренова во Лига Европа

Слободен печат

Пандев и Џенова следната сезона со нов тренер!?

Слободен печат

Дури 10 играчи пред разделба со „Старата дама“!?

Слободен печат

Халеп се двоуми дали да игра на „УС Опен“!

Слободен печат

1МФЛ: Мирољубиво на Чаир, Силекс ја „торпедираше“ Беласица!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен печат

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Мото ГП: Историски триумф на Биндер во Брно

Слободен печат

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен печат

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат