Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

„Росоњерите“ во финишот пропуштија да ги освојат трите бода на гостувањето кај Фиорентина играјќи само 1:1. Хрватот Анте Ребиќ во 56.минута донесе водство за Милан, а само шест минути подоцна и Фиорентина остана без Далбер кој беше исклучен. Сепак „виолетовите“ во финишот, во 85. минута преку Пулгар израмнија и дојдоа до бод.


Кристијано Роналдо беше човек на одлука за Јувентус, Португалецот во 1.000 натпревар во професионалната кариера постигна гол во натпреварот против Спал.

Со погодокот во 39. минута, Роналдо ја продолжи серијата на кои се запишува во листата на стрелци, ова беше 11. натпревар по ред на кој дава гол, а Јувентус славеше со 1:2 и му избега на четири бода на Лацио во битката за титулата.

Прочитајте и...  Нов трет случај на коронавирус во Барселона


Во второто полувреме Арон Ремзи во 60. минута зголеми на 0:2 и ги обезбеди бодовите за „старата дама“. До крајот на средбата, домашниот тим преку Петања го намали резултатот на 1:2, исход кон на крајот се покажа како конечен.

Прочитај повеќе

Ливерпул со еден потег стана најомразен клуб во Англија

Слободен печат

Фудбалерите во Премиер лигата одбиваат намалување на платите

Слободен печат

Белгијците се пишманат за прекинот на првенството по заканите од УЕФА

Слободен печат

Дибала се пофали дека е излечен од коронавирус, повторениот тест вели поинаку

Слободен печат

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Фудбалерите на Волфсбург помагаат во супермаркет (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛЕГЕНДА: Таткото го потстрижа синот како Роналдо, реакцијата е урнебесна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон од боксерски шампион стана крал на марихуаната, заработува милион долари месечно

Слободен печат

Петиција за титулата во Серија А да и припадне на Аталанта

Слободен печат

Брајант се мотивирал така што носел слика со себе од својот противник

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Обложувалници измислиле фудбалски натпревари и заработиле богатство

Слободен печат

Најлошите тетоважи на спортистите (ФОТО)

Слободен печат

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат