-2 C
Скопје

Милан има четири желби, кој би го заменил повредениот Ибрахимовиќ!?

Според италијанските медиуми новата повреда на Златан Ибрахимовиќ ќе го оддалечи најмалку еден месец од терените.

Се шпекулира дека како можна замена за Швеѓанецот во Милан се спомнува членот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ кој и претходно се поврзуваше со „росонерите“.

Доколку оваа зима успее да се договори со клубот од „Сан Сиро“, тогаш во нокаут-фазата на Лига Европа ќе се соочи со неговата поранешна екипа, Црвена звезда.

Сезонава Јовиќ во шпанската „Ла Лига“ има само четири настапи, без ниту еден погодок.

А покрај Србинот, калчолигашот на фудбалскиот пазар ја следи и ситуацијата со уште тројца играчи: Оливие Жиру (Челси), Одсон Едуар (Селтик) и Џанлука Скамака (Џенова).

Ибрахимовиќ: Лесно му е на Буфон, тој само стои, јас морам да се движам!

Прочитајте и...  Федерер се враќа на тениските терени: Секогаш е забавно да се игра против Ѓоковиќ

Поврзани вести

ВИДЕО: Триумф на Наполи, десетина минути за Елмас

Слободен печат

Шоу на Кејн и Бејл за нов триумф на Тотенхем

Слободен печат

Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?

Слободен печат

Милинковиќ-Савиќ на лето од Лацио се сели во Јувентус?

Слободен печат

Коронавирус пред ол-стар натпреварот, двајца кошаркари го откажаа настапот

Слободен печат

Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар