Микро чантичките се вратија на голема врата

Судејќи според тоа што го видовме од уличната мода на присутните на модните ревии во Њујорк, Париз, Милано и Лондон, како и на модните писти, микро чантичките на голема врата се вратија на модната сцена и се „маст хев“ во 2020 година.

Големи се онолку колку да можат да соберат мобилен телефон, кармин и клучеви, практични се за носење, а може да се носат в рака, како ремен околу струкот или пак, префрлени преку рамото. Не ги чувствуваме на нас, не ни тежат, можеме да танцуваме слободно на забави, а дизајните им се толку примамливи што на ваквите чантички ретко кој би можел да им одолее.

View this post on Instagram

Welcoming this beauty to the family 😍💕✨

A post shared by Amie Rogers (@chase_amie) on

Тие повеќе не се „резервирани“ само за помладите девојки, туку и за зрелите госпоѓи кои конечно, се збогувале со претераната шминка на лицето, што е всушност и задолжителен тренд за оваа, 2020, година.

Сезоната на мали чантички први ја отворија популарните луксузни модни марки. Обидот на малите чантички да да вратат на уличната сцена, започна во 2018 година, но беа потребни две години за да се достигне подемот – лесно ќе ги најдете во пролетните колекции на лускузните брендови, но и во понудата на „хај стрит“ модните марки.

 

Прочитајте и...  Преработки на познати македонски евергрини: Биба Додева го промовираше албумот „Незаборавни“

Прочитај повеќе

Посветете се на менталното здравје: Физички симптоми кои ги предизвикува осаменоста

Слободен Печат

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат