Мик Шумахер: Споредбите со татко ми не се проблем – Слободен печат
ОстанатoСпорт

Мик Шумахер: Споредбите со татко ми не се проблем

Мик Шумахер, синот на легендарниот формула 1 возач, Михаел Шумахер, изјави дека не се плаши од споредбите помеѓу него и неговиот татко.

– Споредбите со татко ми никогаш не претставувале проблем за мене. Ме споредувате со најдобриот возач во историјата на Формула 1. Тој ми е татко и идол, за мене споредбите со него ме тераат само да продолжам да напредувам, вели Мик.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close