6 C
Скопје

Мик Шумахер по стапките на својот татко, седна во Ферари (ВИДЕО)

Тимот на Ферари кој имаше катастрофална трка за нивни стандарди во Бахреин, бидејќи стартуваа од првите две позиции, но на трката возачите се пласираа на третото и петтото место, одлучи да остане уште некое време и да изврши дополнителни тестирања на патеката „Шакир“.

Италијанскиот тим се одлучи на денешното тестирање шанса да му даде на талентираниот Мик Шумахер, кој е син на Михаел, седумкратниот Формула 1 шампион.

Мик во моментов се натпреварува во Формула 2 конкуренцијата, но повеќе од јасно е дека во многу скоро време ќе го видиме и во најбрзиот тркачки циркус во светот затоа што очигледно станува збор за талентиран пилот.

Прочитајте и...  ВИДЕО: НБА легендата Шекил О`Нил заврши во болница!

Поврзани вести

ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Слободен печат

Стоилов гневен по поразот: Некои ракометари не разбираат за колку посебен клуб играат

Слободен печат

Алушовски: Добивме лекција од Мешков

Слободен печат

ЛШ: Нов пораз на Вардар 1961, бодовите ги освои Мешков Брест

Слободен печат

Македонија пред публика ќе ги игра натпреварите на ЕП!

Слободен печат

ВИДЕО: Македонецот немаше среќа, во последен момент Милан спречи гол на Несторовски!

Слободен печат

Остави Коментар